Môžem si nábytok pozrieť pred kúpou?

Na nábytok sa môžete prísť pozrieť k nám na showroom do Bratislavy https://www.indickynabytok.sk/nase-predajne. Aj keď je na showromu zhruba len 5% našej produkcie, pre orientáciu je to postačujúce. Naviac vám môžeme vybrané kusy vybaliť a ak budete mať dostatok miesta v aute, môžete si ich aj hneď odviezť. Len poprosím zavolať vopred, občas ideme do banky, na poštu a pod ... V prípade, že chcete farbu nábytku podobnú vášmu existujúcemu nábytku, odporúčam si vziať so sebou šuplík, poličku a pod. Pre porovnanie. Aj keď máte váš nábytok roky denne na očiach, s určením správneho odtieňa môžete mať problém a 99% zákazníkov sa vracia pre vzorku :) Ak začínate s novým nábytkom, odporúčam vziať so sebou vzorku podlahy, farba sa potom lepšie vyberá.

Plením planétu keď si zakúpim nábytok z masívu?

Tu vás svedomie rozhodne hrýzť nemusí :) V Indii vláda dbá o ekológiu (v niektorých bodoch aj lepšie a rozumnejšie než vyspelé štáty). Za každý vyrúbaný strom sa musí vysadiť nový. Za čiernu ťažbu sú dosť vysoké pokuty. Drevo sa tam pestuje ako priemyselná plodina. Palisander je tiež teraz na zozname CITES (ohrozených druhov), ale to je skôr vďaka výrub pralesov v iných štátoch a pre zamedzenie čierneho obchodu s drevom. Pri každom výrobku (drevo ako také sa vyvážať nesmie) sa musí doložiť kde a ako sa drevo vzalo a či nepochádza z čiernej ťažby. Toto sa kontroluje niekoľkokrát (štát, Cites, colná správa, ministerstva živ. Prostredí Indie i naše). Bohužiaľ toto na prvý pohľad skvelé nariadenia spôsobilo, že pestovatelia už nechcú palisander sadiť, pretože im to prináša veľa administratívy. Možno teda očakávať, že palisader ako priemyselná plodina časom úplne vymizne a tým sa drevo palisandru, svojou zvýšenou cenou, stane lukratívne pre čiernu ťažbu a stane sa (tentoraz už skutočne) ohrozeným druhom. zjednodušilo :)

Ako ošetriť nábytok bez laku? (Supernatural, Only stain)

Palisander Only stain (bez laku, iba ľahko morený) sa v podstate udržiava iba zotretím prachu málo vlhkou handrou (nie mokrou). Ak je nebezpečenstvo postriekania tekutinami, tak možno tento nábytok naipregnovat voskom (navrhujem kvalitný včelí vosk na nábytok, dlhšie vydržia a vrstva vosku sa nemusí tak často obnovovať). Popr. možno aplikovať olej na nábytok. POZOR, po nanesení vosku či oleja nábytok o trochu stmavne, preto si najskôr skúste zmenu odtieňa na nejakom mieste, ktoré nie je vidieť (šuplík, spodok nábytku a pod.) Pokiaľ došlo k mechanickému opotrebovaniu farby (Only stain) použite moridlo "Druchema Liehové moridlo palisander" (skúste najprv niekde na menej viditeľnej časti). Na nanesenie odporúčam miesto štetca použiť bavlnenú handričku a ak sú tmavšie časti veľa tmavé, tak namoriť len svetlejšie časti.

Ako ošetriť nábytok s lakom?

Ošetrovanie lakovaného nábytku nie je vôbec potrebné a skôr vedie k znehodnoteniu laku (z vlastnej skúsenosti, rôzna chémia vôbec nefunguje a to vrátane odpudzovačou prachu a iných výmyslov). Tieto všetky prípravky sú na lak agresívne (snáď okrem voskov, ale ani tie nie sú potrebné, ak je nábytok lakovaný). V laku sú totiž mikroskopické trhlinky, ktoré niekedy môžu byť až k samotnému drevu (hovoríme tak o 1%, keďže lak má viac vrstiev) a pod tieto trhlinky sa môže eventuálne prípravok dostať, ktorý následne zničí. Nábytok plne stačí utrieť vlhkou handrou, v prípade potreby s trochou saponátu.

Prečo nepoužívame mechanické pojazdy?

Keďže je nábytok z kvalitného masívu s dlhou trvanlivosťou (pri šetrnom zaobchádzaní i niekoľko generácií) nemá väčšina našich šuplíkov kovové pojazdy, ktoré majú trvanlivosť nepomerne kratší ... Ak sa snáď stane že drevené pojazdy zadrhávajú, možno ich ľahko obrúsiť a pre ľahšiu manipuláciu možno pojazdy natrieť kvalitným voskom, šuplíky sa potom lepšie otvárajú.

Pošlite mi vzorku jednotlivých farieb?

Vzorky nezasielame. Palisander je dosť členité drevo s výraznou kresbou a malé kúsky (vzorky) sú skôr zavádzajúce než plnohodnotný vzorom farby. Drevo palisander sa skladá z tmavej a svetlej časti dreva a to sa prejaví až na väčšej ploche. Naozaj je lepšie si urobiť výlet k nám na showroom a pozrieť sa na farby ale aj na výrobky. Bývame otvorený aj v sobotu, od 10tej do 14tej.
Na farby sa môžete pozrieť tu https://www.indickynabytok.sk/info/12-vzorkovnica-farieb

Môžem na showroome zaplatiť kartou?

Áno, na mieste možno platiť kartou alebo v hotovosti.

Nezvládam urobiť objednávku, pomôžete mi?

Celkom iste, zavolajte v pracovnej dobe na naše tel čísla +421 948 878 844 alebo +421 221 293 914 a môžeme urobiť objednávku po telefóne.

Vyhliadol som si set stola a stoličiek - nie je skladom.

Čo sa týka setu, je lepšie objednávať zvlášť stôl i stoličky (stoličiek je zvyčajne v sete niekoľko druhov), event lavice. Rovnako tiež zistíte koľko kusov je skladom a v akých odtieňoch.
Odtiene: https://www.indickynabytok.sk/info/12-vzorkovnica-farieb
Stoly: https://www.indickynabytok.sk/33-jedalne-stoly
Stolička: https://www.indickynabytok.sk/34-stolicky
Lavica: https://www.indickynabytok.sk/35-lavice
Sety nie sú nijako cenovo zvýhodnené, môžete si vybrať stôl a k nemu ľubovoľné stoličky.

Nábytok ktorý som si vybral nie je skladom, kedy ho dostanem?

Je lepšie sa opýtať priamo na produkt a akú farbu chcete. (U produktu je tlačidlo "Položiť dotaz na tento produkt" Všeobecne je to tak, že kus môžeme prefarbiť (do troch týždňov a ak je skladom farba Supernatural, Only stain) alebo je na ceste v kontajneri. Poslednou možnosťou je objednávka tovaru v Indii. Tovar na objednávku je k dodaniu za tri mesiace (cesta z Indie trvá okolo 50-tich dní) a požadujeme zálohu 30% z ceny.

Mnou vybraný kus je skladom, kedy ho dostanem?

Všeobecne platí, že sa snažíme tovar skladom vyexpedovať čo najskôr - zvyčajne druhý deň po obdržaní objednávky a následnej kontrole kusu.